Fórum

Felhasználó: Jelszó:   Emlékezz rám? 
Opencart Magyarország Fórum / Fejlesztés / Modulok, kiegészítők / Ha az ár "0", akkor "Érdeklődjön az ár felől!"
Készült:  2013 Szep 30 16:07
Sziasztok!

Azt szeretném megkérdezni, hogy hogyan lehet azt megcsinálni, hogy minden 0 Ft-os terméknél ezt a szöveget írja ki az OpenCart: "Érdeklődjön az ár felől!"

Tehát ha a termék adatlapon "0" írok az árhoz akkor ez a szöveg jelenjen meg, ne pedig a "0".

Vannak olyan termékeim, amiknél nem írnám ki az árát, csak tájékoztató jelleggel lennének fent a webshopon.

Előre is köszönöm szépen a segítséget!
Készült:  2013 Okt 03 13:13   Utoljára szerkesztette: phantasy
Ebben a témában beszéltünk hasonlóról.
Készült:  2013 Okt 04 11:36
Igen olvastam erről, és láttam a kódot is amit benyomtál, csak valahogy az nem volt nekem tiszta.

Nekem bizonyos termékeknél kellene ez és nem komplett kategóriáknál.
Na most ha az admin-ban "0"-ra rakom a termék árát, akkor az a kód nem jó szerintem amit beillesztettél, mert nem fogja nekem legenerálni azt, hogy "Érdeklődjön az ár felől".

Nem vagyok jártas a php-ben, de biztos bele kell nyúlni két file-ba. Egyik phpbe és egy tpl-be.

Na de hova melyikbe, és milyen kóddal?
Készült:  2013 Okt 08 15:11
Ha küldesz privátban FTP elérést, akkor beleírom a kódba, csak utána tedd közzé, laikus szemmel hogyan kell beleépíteni.
Készült:  2013 Okt 09 15:04
Sajna ez céges adatnak minősül és ezt így nem adhatom ki. Másképpen nem tudjuk megoldani?
Készült:  2013 Okt 11 22:43
Gondolom itt nem olyanok  vannak akik visszaélnének a dologgal.Én küldök privátba FTP csak nem tudom majd utána hogy tegyem közzé?
Utána úgyis mindent meg lehet változtatni

Köszi előre is
Készült:  2013 Okt 14 17:18
Talán így már érthető lesz.

http://webaruhazkommando.hu/oc_o_ar.phps
Készült:  2013 Okt 16 10:16
phantasy: Megnéztem, és a "product.tpl" -be beraktam ezt a kódhalmazt amit belinkeltél.
Viszont így, ha rákattintok egy termékre, akkor üres lap jön be.
Továbbá kint terméklistánál, nem írta ki azt a szöveget ami a kódban van benne.
Tehát még mindig  "0"-át mutat az ár.

Aztán megnéztem a másik topic-ot és ott a "product.php"-be is kell írni kódot azt írtad. Azt amit ott leírtál beraktam és úgy is kipróbáltam, de ismét semmi sajnos.

dmc: Igen én ezt értem és el is hiszem, mert miért ne hinném, csak ez ilyen belső szabályzat tudod..
Ezzel meg nem tudok mit kezdeni sajna. Sajnos nem adhatok ki jelszavakat meg adatokat. De nem is baj, mert nem árt, ha én is tudom, hogy hogyan kell ezt az egészet csinálni, hogy később, ha van valami akkor tudjam hova nyúljak, és mi is volt pontosabban módosítva és mire.
Készült:  2013 Okt 19 11:11
Megértem persze csak írtam
Ha lehetne kérni le tudnád írni mit hova kell pontosan beírni meg beilleszteni?
Ha valaki leírja úgy is lehet tanulni szerintem.
Köszönöm előre is
Készült:  2013 Okt 21 11:11
Igen, hát én nekem is jobb lenne ha lépésről lépésre meglenne, és megcsinálom én.
Készült:  2013 Okt 26 10:45
Hétfőn írok egy részletesebb leírást. Persze az alap sablonra, ha valakinek egyedi van, akkor ettől eltérő lehet.
Készült:  2013 Okt 27 10:50
Köszönöm!
Kiindulásnak tökéletes lesz hogy honnan hova tovább azt meg valahogy megoldjuk!

Még egyszer köszönöm szépen
Készült:  2013 Nov 05 16:55
Ez lesz a legegyszerűbb megoldás. Ha nincs ár, vagy nulla, akkor írja ki a szöveget.

1. lépés
catalog/view/theme/default/template/product/product.tpl
2. Lépés
Ennek az "if" ágnak megkeresni a záró tag-ját.
<?php if ($price) { ?>
3.
lecserélni erre:
<?php }else{ ?>
        <div class="price">         
IDE A SZÖVEG
      </div>
        <?php } ?>
Készült:  2013 Nov 06 10:52
Hát sajnos nem ilyen egyszerű ahogy elnézem.
Én ezt
<?php if ($price) { ?>

Lecseréltem erre:
<?php }else{ ?>
        <div class="price">         
IDE A SZÖVEG
      </div>
        <?php } ?>

De semmit nem értem el vele, mert még mindig "0" az ár. Továbbá, ha belekattintok a termékbe egy fehér üres lap jelenik meg.
Készült:  2013 Nov 14 13:20
Helló!

Ezen a "0" áras megoldáson én is agyaltam már, az tűnik legegyszerűbbnek, hogy létrehozok egy új .tpl-t (product.tpl helyett), ami csak azokat az adatokat jeleníti meg ezeknél a termékeknél, amit szeretnénk. (Pl. ne lehessen kosárba rakni, stb...)
A fenti, egyszerűnek írt megoldás nálam működik, de egy kicsit tényleg egyszerű...
Köszönet érte.
Készült:  2013 Nov 14 18:53
például: http://www.opencart.com/index.php?route=extension/extension/info& ...
Készült:  2013 Nov 18 13:29
Helló!
Köszönet a linkért. Letöltöttem, kipróbáltam, kellett még rajta módosítgatnom, de kiindulásnak nagyon jó volt. Most úgy tűnik, hogy minden megy vele rendesen.
Köszönöm.